Vzduchotechnika Vzduchotechnika

Vzduchotechnika

Vzduchotechnika

Vzduchotechnika: Projektujeme a realizujeme všechny velikosti a druhy vzduchotechnických systémů. Rodinné domy, bytové domy, administrativní i výrobní objekty.

Vzduchotechnika

Nízkoenergetické domy

Pro nízkoenergetické objekty se kromě stavebních konstrukcí musí řešit odpovídající zdroje tepla a chladu. K tomu se hodí tepelná čerpadla případně ve spojení se solárními kolektory. Tepelná čerpadla lze u menších objektů realizovat jako vzduch-voda, u větších voda-voda nebo země-voda. Většina aplikací vystačí s moderními tepelnými čerpadly vzduch-voda pro vytápění a chlazení, nebo vzduch-vzduch pro vzduchotechnické a rekuperační jednotky. Jedná se o nejnáročnější stavby z hlediska úspor energie, vždy je třeba posoudit a vyprojektovat rekuperaci tepla, zdroje tepla případně chladu a správně určit vlastnosti stavebních konstrukcí. Pro rodinné a bytové domy se pak používá podlahové vytápění, otopná tělesa s větší plochou. Pro kancelářské objekty chladicí trámy aktivní či pasivní, chladicí-topicí stropy a nebo fan-coil jednotky, které jsou dimenzovány pro nižší teplotní spád topné vody a vyšší teplotu vody chladicí.

Ohřev TUV pak je řešen společně s přípravou vody topné tepelným čerpadlem doplněný předehřevem solárními panely

Poslat poptávku
Nízkoenergetické domy
Vzduchotechnika

RODINNÉ A BYTOVÉ DOMY

Nově stavěné rodinné i bytové domy již musí být vybaveny vzduchotechnikou s rekuperací tepla, pro větší rodinné domy a vily s vnitřními bazény pak slouží větší rekuperační jednotky s vytápěním, chlazení a odvlhčováním.

Běžné rodinné domy realizujeme s malými rekuperačními jednotkami, které mohou mít elektroohřev nebo napojení na tepelné čerpadlo. Systém bývá doplněn digestoří odsávání z kuchyně, odsáváním sociálního zázemí či solárními kolektory napojenými do společné akumulace topné a užitkové vody. Rekuperační jednotky nejčastěji realizujeme pro základní větrání domku, tedy 150 až 550m3/h, při požadavku na teplovzdušné vytápění obvykle 1000 až 2000m3/h. Bytové domy nejčastěji požadují inteligentní systém odsávání koupelen, WC a kuchyní nástřešními ventilátory řízenými elektronicky podle počtu zapnutých bytů, každý byt s elektrickými odvodními ventily, takže se odsává přesně tolik, kolik má a nešíří se hluk a zápach mezi byty.

Poslat poptávku
RODINNÉ A BYTOVÉ DOMY
Vzduchotechnika

PRŮMYSLOVÉ A VÝROBNÍ OBJEKTY

Pro nízkoenergetické objekty se kromě stavebních konstrukcí musí řešit odpovídající zdroje tepla a chladu. K tomu se hodí tepelná čerpadla případně ve spojení se solárními kolektory. Tepelná čerpadla lze u menších objektů realizovat jako vzduch-voda, u větších voda-voda nebo země-voda. Většina aplikací vystačí s moderními tepelnými čerpadly vzduch-voda pro vytápění a chlazení, nebo vzduch-vzduch pro vzduchotechnické a rekuperační jednotky. Jedná se o nejnáročnější stavby z hlediska úspor energie, vždy je třeba posoudit a vyprojektovat rekuperaci tepla, zdroje tepla případně chladu a správně určit vlastnosti stavebních konstrukcí. Pro rodinné a bytové domy se pak používá podlahové vytápění, otopná tělesa s větší plochou. Pro kancelářské objekty chladicí trámy aktivní či pasivní, chladicí-topicí stropy a nebo fan-coil jednotky, které jsou dimenzovány pro nižší teplotní spád topné vody a vyšší teplotu vody chladicí. Ohřev TUV pak je řešen společně s přípravou vody topné tepelným čerpadlem doplněný předehřevem solárními panely

Poslat poptávku
PRŮMYSLOVÉ A VÝROBNÍ OBJEKTY
Vzduchotechnika

ADMINISTRATIVNÍ OBJEKTY

Projektujeme a realizujeme nové instalace i rekonstrukce stávajících administrativních budov a kancelářských vestaveb. Máme více než 15 letou zkušenost realizace TZB pro všechny přední pražské stavební a developerské firmy, které se zabývají interiéry, kancelářskými vestavbami a administrativními budovami. Vyprojektujeme i zrealizujeme jakoukoliv opravu, rekonstrukci administrativního objektu, kancelářské plochy, fit-out.

Dodáváme a realizujeme chladicí stropy, chladicí trámy, fan-coil jednotky, strojovny vzduchotechniky a chladicích strojů, kotelny. Úspěšné realizace máme i v serverovnách a datových centrech s přesnou klimatizací (UJV Palmovka, Pankrác KHOP). V minulosti se naši stávající zaměstnanci projektanti svou prací podíleli na projekci a realizaci mnohých významných staveb, jako administrativní budovy na Rohanském nábřeží (River City Garden Danube House, Amazon Court atd.). Ze současných realizací a projektů jmenujme Butterfly Karlín (chladicí a topicí trámy, fan-coily a multi-split systémy), Parkhotel Praha 7 (kompletní rekonstrukce lobby a společenských prostor), Kaufland Vypich Centrála apod.

Administrativní budovy, hotely, nemocnice, fitness centra, tam všude vám můžeme pomoci s realizací i projekcí. Vyřešíme jakoukoliv rekonstrukci, navrhneme harmonogram, postup, kritické body, zpracujeme projekt, zrealizujeme a lze provádět i smluvní servis.

Poslat poptávku
ADMINISTRATIVNÍ OBJEKTY
Vzduchotechnika

ČISTÉ PROSTORY, NEMOCNICE, OPERAČNÍ SÁLY

Máme zkušenosti s provozy čistého prostředí (Coca-cola), operačních sálů (Ikem, Gennet), nemocnic. Provádíme projekční i realizační činnost. Dodávka může být pouze vzduchotechnika nebo kompletně celá koordinace stavby, zdroje tepla a chladu, vodovod a kanalizace, lapoly, odlučovače.

Poslat poptávku
ČISTÉ PROSTORY, NEMOCNICE, OPERAČNÍ SÁLY
Vzduchotechnika

MULTIKINA, WELLNESS CENTRA

Systémy TZB multikin, nahrávacích studií, fitness a wellness center vyžadují zkušenosti s hospodařením s energiemi, vysoké nároky na útlum hluku, zajištění správných teplot. Provedeme vás celým procesem projektu a výstavby. Z našich minulých realizací jmenujme multikina OC Nový Smíchov (Carrefour), multikina OC Zličín, fitness centrum OC Krakov a další.

Poslat poptávku
MULTIKINA, WELLNESS CENTRA

Rádi Vám poradíme: info@tzb-pro.cz

Poslat poptávku
Kontaktujte nás

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA

Vaše data jsou u nás v bezpečí. Údaje v odeslaném formuláři zpracováváme podle Zásady zpracování osobních údajů.

SEO optimalizace